שרקנים  

 

השרקן נקרא כך על שם הקולות שמשמיע כשנרגש הדומים לשריקות. מכונה גם קביה או חזיר ים. מכרסם חביב ביותר בעל תוחלת חיים ממוצעת 5-6 שנים אך יכול להגיע גם לגיל המופלג של 8 שנים!

לרוב מגדלים יחזיקו את השרקנים בכלובים אך ניתן גם לתת להם להסתובב בבית במידה ומשגיחים עליהם והמקום בטוח (לא לשחרר כשהדלת פתוחה ולחדר עם כבלים חשופים למשל....). הם אינם קפצניים במיוחד אך ייהנו לטפס, לחפור, לרוץ ולשחק. השרקנים הם בעלי חיים עדריים - רצוי להחזיק לפחות שני שרקנים יחד מלכתחילה (לצרף חבר חדש לעדר עלול להיות בעייתי) כדי שיוכלו להוות חברה זה לזה, הם יהיו שמחים ובטוחים יותר כשיש להם חברה. 

את השרקן יש להחזיק בחדר שקט כשהם אינם חשופים לאור ישיר. בכלוב צריך לשים להם מסתור שבו יוכלו להסתתר אם נבהלים. 

מכיוון שזהו בע"ח עדרי הנוטה ליצור אינטראקציות חברתיות יכולה להתפתח בינך והשרקן מערכת יחסים נהדרת של אמון וחיבה אם רק תשקיע זמן בחברות איתו. 

כמו כל המכרסמים גם לשרקנים חשוב שיהיה כל הזמן חציר זמין. בנוסף כופתיות המיועדות לשרקנים. מכיוון שהשרקנים אינם מייצרים ויטמין C חשוב (מאוד חשוב!) לתת להם מנת ויטמין C טרייה גם אם רשום על הכופתיות שהן מכילות ויטמין C - גמבה, פטרוזיליה, תפוזים יהיו חטיף אהוב על השרקן ובעלי חשיבות רפואית רבה! חשוב לשטוף ירקות ופירות לפני שנותנים לשרקן.

כמו כל המכרסמים גם השרקן נוטה להסתיר סימני מחלה - השרקן נראה לכם ירוד, שמתם לב לירידה בתאבון או לבעיית עור - אל תמתינו ותקבעו תור!

© 2017 by המרפאה של יעל. Proudly created with Wix.com