חרדון מזוקן 

 

החרדון המזוקן - לטאה שמוצאה באוסטרליה אך צוברת פופולאריות כחיית מחמד ולא לשווא. החרדון המזוקן הינו קל, יחסית, לגידול, רגוע ואוהב מגע. שמו של החרדון המזוקן נובע מהלסת התחתונה שלו שכהה יותר ומשווה לו מראה מזוקן. בשבי חרדון מזוקן יכול לחיות אף עשור עם טיפול מתאים.

אורכו כ-30-60 ס"מ ומשקלו עד 500 ג'. פעיל יום. 

 

הטרריום בו החרדון המזוקן גדל צריך להיות גדול מספיק כדי לאפשר לו להסתובב. ספק לו גירויים ומקומות מסתור, אבנים לטיפוס ומקור שתייה נמוך וזמין. יש לדאוג לחימום הטרריום על ידי מנורת חימום (טמפ' של כ-30 מע"צ) כאשר צידו האחד של הטרריום מחומם ואילו צידו השני בטמפרטורה מעט נמוכה יותר - מקום אליו יוכל החרדון המזוקן להימלט במידה ויהיה לו חם מדי. אין לאפשר מגע ישיר עם המנורה - הדבר עלול להוביל לכוויות!

מלבד חימום יש לדאוג לספק לחרדון קרינת UV - הקרינה הכרחית לייצור ויטמין D3 בנוסף לצורך בחום. את הנורה יש להחליף אחת לחצי שנה על מנת לשמור על עוצמת קרינה מספקת. ניתן לוותר על מנורת UV רק במידה והחרדון המזוקן שלכם נחשף לאור יום בין חצי שעה לשעתיים ביום לפחות.

 

מבחינת תזונה - חרדונים מזוקנים ישמחו לחרקים קטנים - תולעי קמח, חגבים, צרצרים, תיקנים וכד'. בנוסף יש לתת להם פינוק עלים חתוכים כדוגמת עלי חסה. 

 

דאגו ללטף את החרדון המזוקן וליצור עמו את הקשר המיוחד שחרדונים מזוקנים כה שמחים ליצור! 

© 2017 by המרפאה של יעל. Proudly created with Wix.com