הצי'נצ'ילה 

 

מכרסם בעל פרווה מדהימה ואופי מדהים לא פחות הצובר תאוצה בשנים האחרונות כחיית מחמד פופולארית. פעיל בעיקר בשעות הלילה ומשקלו נע בין 400-800 ג'. תוחלת החיים הממוצעת 10-15 שנה.

 

זהו בע"ח חברתי שניתן ורצוי לגדלו בזוגות או קבוצות. בין אם יש לכם צ'ינצ'ילה אחת או שלוש - הם מסוגלים ליצור קשר אוהב עם הבעלים אז שווה להשקיע זמן בטיפוח הקשר עם הצ'ינצ'ילה.

 

מקור הצ'ינצ'ילות בהרי האנדים שבדרום אמריקה – מקום סלעי, הררי, יבש וקריר. בהתאם למקום מוצאן סיבולת הצ'ינצ'ילה לקור מפותחת אך היכולת שלהן לעמוד בעומס חום לוקה בחסר וטמפ' מעל 25 מע"צ עלולה להיות קטלנית. בימי הקיץ הישראלי חשוב להחזיקן בחדר ממוזג (כן כן - מפעילים מזגן לצ'ינצ'ילה).

 

הצ'ינצ'ילה היא בע"ח אתלטי מאוד המסוגל לטפס, לקפוץ לגובה ולרוץ במהירות.  על הכלוב בו היא גדלה לאפשר לה לממש את היכולת האתלטית שלה – מדפים, מקומות מסתור וגובה שיאפשר לקפוץ ולטפס הם הכרחיים לצ'ינצ'ילה שמחה ומאושרת. בנוסף, במידה ויש חדר בטוח והקשר ביניכם חזק, אפשרו לה פעילות מחוץ לכלוב אחת ליום.

 

לפחות אחת לשבוע יש לאפשר לצ'ינצ'ילה להתקלח באמבטיית חול. החול הוא חול מיוחד ייעודי לצ'ינצ'ילות. אבל חשוב להקפיד ולא להפריז בכמות המקלחות (לא יותר מ-10 דקות ביום) שכן החול גם עלול לגרום לדלקות עיניים.

 

המזון צריך להיות מבוסס על חציר, כופתיות ייעודיות וכמות קטנה של חטיפים כמו צימוקים, גזר וכד'. לא יותר מפעם אחת ליום ובכמות קטנה (צימוק אחד זה פינוק ענק לצ'ינצ'ילה!). מים טריים ונקיים כמובן צריכים להיות זמינים כל הזמן.

© 2017 by המרפאה של יעל. Proudly created with Wix.com